Régi hagyománya van és népszerű eszköznek tűnik a spirituális emelkedést, fizikális utazással erősíteni. Ki tudja, milyen régóta léteznek zarándokutak. Aki próbált már egyedül túrázni gyalogosan, esetleg kerékpárral (akár napokon keresztül), az könnyen találkozhatott azzal a mentális jelenséggel, hogy akár néhány óra elteltével a megszokottól teljesen más...
Az életben sokszor maradunk egyedül: amikor elköltözünk a szülői házból, amikor egy nagy szerelem véget ér, amikor elveszítjük idősebb korunkban a párunkat
Furán hangozhat, pedig egyáltalán nem meglepő, ha valaki úgy érzi, hogy a kapcsolaton belül több egyedüllétre van szüksége. Persze nem vagyunk egyformák, valakinek több, másnak kevesebb énidőre van szüksége – ebből azonban konfliktus is kialakulhat a párkapcsolaton belül, ha nem találkoznak az egyének igényei. Érdemes ezt megbeszélni, kompromisszumos megegyezéssel...
Tapolyai Emőke, klinikai- és pasztorálpszichológus adott iránymutatást a Jézus és… második évadának első epizódja alapján felmerült nézői kérdésekre. A közmédia Bizony, Isten! vallási fórumán is megtalálható videóban a szakember hangsúlyozta, bár sokszor használjuk egymás szinonimájaként, az egyedüllét és a magány két különböző érzés.
Ha kapcsolatfüggőek vagyunk, akkor valószínűleg még nem alakult ki a saját személyiségünk teljesen. Mindig kell valaki, aki megerősít, védelmez, irányt mutat, vagy csak ott van mellettünk. Persze nincs jobb, mint odabújni ahhoz, aki igazán szeret. De ne azért bújjunk hozzá, mert különben nem találjuk meg önmagunkat, hanem azért, mert ez jólesik nekünk.
Erre a kérdésre sajnos nem tudjuk a választ, de azt eláruljuk, melyek azok az ostoba érvek, melyek biztos, hogy nem okozói egyedüllétünknek, bármit állítson is a környezetünk!
Az egyedülélésnek megvan az előnye és a hátránya is, akik nem osztoznak mással a lakásukon, azok valószínűleg úgy gondolják, hogy inkább előnye van, mint hátránya. Csakhogy olykor előfordulhat, hogy ők is elbizonytalanodnak: vajon biztonságos az otthonuk?
Társas magány vele, de mégis egyedül, fájdalom, szenvedés. Ha egyre többször jutnak eszedbe ezek a kifejezések, akkor az már azt jelenti, hogy nem pont úgy élsz, ahogy szeretnél.