Büszkén emlegetjük, hogy Magyarországon az anyák akár három évig is otthon maradhatnak a kisgyermekükkel szülés után. Nemzetközi összehasonlításban valóban rendkívül hosszú ez az időszak, és sok család számára komoly biztonságot jelent. A rendszer azonban az elmúlt évtizedekben jelentősen átalakult: míg az első két évben a támogatások még részben követik a...
Húsvét előtt megkapják az előre hozott családtámogatásokat a gyermekes családok a koronavírus-járvány okozta nehézségek csökkentéséért – közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter csütörtökön az MTI-vel.
Hagyományosan megszoktuk, hogy főleg az édesanyák maradnak otthon az újszülöttekkel az édesapák helyett. Manapság azonban egyre többször halljuk, hogy az anyukák helyett az apukák maradnak gyesen – mindenkinek a saját döntése, hogy melyik szülő dolgozik tovább, amikor egy újszülöttel bővül a család, és ki gondozza otthon a kisdedet. Akárhogy is alakul, fontos, hogy...
3 év. Életem leggyönyörűbb, legfélelmetesebb, ugyanakkor kínkeserves, elviselhetetlenül fantasztikus időszaka. Otthon, kettesben éveken keresztül. Csupa ellentmondás reggeltől estig, estétől reggelig.
Apa ma későn jön haza – hányszor ejtjük ki ezt a mondatot a szánkon! Pedig bizony egy sor olyan testi-lelki készség van, amit gyerekként csak egy apától lehet megtanulni.