Igazi nyárias hétvége érkezik, több helyen 30 fok körüli hőmérséklettel és erős UV-sugárzással. Sokan most veszik elő először a tavalyi naptejeket, csakhogy a szakértők szerint ez komoly hiba lehet: a régi fényvédők nemcsak kevésbé hatékonyak, hanem akár bőrproblémákat is okozhatnak.
Naptej nélkül indultál útnak, és most ég, húzódik, feszül a bőröd? Ne aggódj, van segítség! Mutatjuk a leghatékonyabb otthoni megoldásokat, amelyek pillanatok alatt megnyugtatják a leégett bőrt – még hólyagos égés esetén is.
Ha kimegyünk a napra, s huzamosabb ideig szeretnénk is ott tartózkodni, nagyon fontos, hogy mindenképpen védjük a bőrünket a káros sugaraktól. Rengetegfajta napkrém, -tej, -olaj és -spray közül választhatunk, de akár el is készíthetjük magunknak.
Azt már mindenki tudja, hogy nem szabad naptej nélkül napoznunk. Azt viszont kevesen tudják, hogy pontosan hogyan, és melyik faktort érdemes választanunk a hatalmas választékból.
Az elmúlt időszakban tapasztalt hőséghez képest kevésbé lesz meleg, de sok lesz a napsütés az első júliusi hétvégén. A maximumok 30 Celsius-fok körül alakulnak. Helyenként, többségében keleten várható zápor, zivatar - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
A héten sok napsütéssel visszatér a kánikula. A csúcsértékek többfelé 35 fok felett alakulnak, helyenként hajnalban is 20 fok feletti értékek lesznek. Várhatóan a hét második felében mérséklődik a hőség - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Javában tombol a nyár és a gyerekünk bőrét fokozottan óvnunk kell, de hogyan tegyük ezt helyesen?
Számos olyan “házi praktika”, “jól bevált módszer” kering a köztudatban, amely szerint napvédő krémek nélkül védekezhetünk a káros UV sugarak és a leégés ellen. Tényleg hatékonyak vagy veszélyesek?