A szombat esténként az M5 kulturális csatornán látható Mesék a takarásból február 14-én különleges történetet mutat be: Koltai Bori riportsorozatának új epizódjában egy pedagógus, Páll Csilla középiskolai tanárnő portréja rajzolódik ki, aki több mint húsz éve tanít a nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnáziumban – és akinek egykori osztályába járt a második magyar...
Egy különleges mesekönyv jelenik meg december 16-án a magyar űrhajózás új korszakáról: az "Űrhajós leszek – Kapu Tibor, az én hősöm" egy olyan inspiráló történetet mutat meg a gyerekeknek, hogyan válhat egy Nyírségben felnövő kisfiúból példakép a következő generációk számára.
Kapu Tibor és Cserényi Gyula idén már nemcsak űrhajósokként, hanem jószolgálati nagykövetként is új küldetést kaptak: a háború sújtotta Kárpátalján élő beteg, árva és otthonukat vesztett gyerekek támogatását. A Jónak lenni jó! kampány mellé állva személyes hitvallásként tekintenek arra, hogy fényt vigyenek azok életébe, akiknek most a legnagyobb szükségük...
A jövő generációját szeretné inspirálni Kapu Tibor, aki a Kossuth Rádió Szombat reggel című magazinműsorában beszélt arról, hogy őt édesapja példája indította el a mérnöki pályán, amelynek köszönhetően űrhajós válhatott belőle. A tőle tanult elszántságot és szorgalmat szeretné átadni másoknak.
Kapu Tibor június 26-án megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra, ahol a HUNOR-program keretében 25 magyar tudományos kísérletet hajt végre. A magyar űrhajós történelmi küldetésével nemcsak egyéni sikert ér el, hanem egész Magyarország számára bizonyítja: a világűrben is ott a helyünk.
A magyar űrhajós, Kapu Tibor megható és inspiráló beszélgetést folytatott a világűrből Orbán Viktor miniszterelnökkel. Szó esett arról, miért hisz abban, hogy a kis nemzetek álmodják a legnagyobbat, hogyan látja a hazáját odafentről, és miért vitt magával Piros Aranyat az űrállomásra.
2025. június 25-én reggel Kapu Tibor kilőtt a világűrbe, mely történelmi pillanatot a magyar űrhajós szerettei a helyszínen követték, de a legmeghatóbb pillanat még hónapokkal korábban történt, amikor Tibor hajnali órákban hazatért, hogy megossza velük a nagy hírt. Húga, Csilla mesélt arról az emlékezetes napról, amit sosem fognak elfelejteni.
Egy nyolcnapos küldetésnek indult, majd csaknem tíz hónap lett belőle – Suni Williams és Butch Wilmore űrhajósok úgy éltek a világűrben, hogy egy ideig azt sem tudták, hazatérhetnek-e valaha. A súlytalanságban edzettek, bátor döntéseket hoztak, és végül erősebben tértek vissza, mint ahogy elindultak. Történetük egyszerre lebilincselő, megható és inspiráló.