Szerelem

Öt veszélyes kifejezés, ami a nők szájából egészen mást jelent

Mi nők állítólag könnyebben beszélünk az érzelmekről, többet kommunikálunk és hamarabb adunk visszajelzést a környezetünknek. Csakhogy ezt néha igencsak csavaros logika mentén tesszük. Lássuk, mit mondunk, és mi is az igazság valójában.

„Rendben”

Ha ezt mondjuk, azt általában úgy kell érteni: „Most már csináld így, de tudd, hiába kapálózol, rendesen felhúztál!” A „rendben” általában azt jelenti, hogy elfogyott a türelmünk, és beletörődtünk abba, hogy semmi sem lesz úgy, ahogy szeretnénk.

„Öt perc”

Alsó hangon is negyed óra. Nem direkt csináljuk. Valójában azért mondjuk ezt, mert szeretnénk öt perc alatt tényleg készen lenni, de valójában kapkodunk, idegeskedünk, és így minden kétszer annyi ideig fog tartani.

Fotó:Pexels/CC0 License

Fotó:Pexels/CC0 License

„Semmi”

Ha valaki ezt hallja tőlünk, az azt jelenti, hogy 1: nem figyelt ránk eléggé, 2: valami teljesen lényegtelen dolgon rugózik, 3: elrontott valamit. Azért mondjuk ezt, mert jólesne, ha a partnerünk próbálkozna és kicsit több erőfeszítést tenne, hogy megértsen minket.

„Hagyd, majd én!”

Mert te még mindig nem csináltad meg… Ez a mondat leginkább akkor hallható tőlünk, ha a másikat egy rakás szerencsétlenségnek érezzük, aki miatt nekünk kell plusz erőfeszítést tenni.

„Hagyj békén!”

Ez a mondat egyenlő egy univerzális S.O.S. kiáltással. Valójában nem vágyunk arra, hogy békén hagyjanak minket, azt szeretnénk, ha a másik kiderítené, mit is tehet annak érdekében, hogy segítsen rajtunk. Ha ezt a mondatot gyengéd, türelmes kérdések és puhatolózás követi, már minden rendben is lesz!